Χρυσός στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα TaeKwonDo ο δικός μας Σταύρος

Με μεγάλη υπερηφάνεια αλλά και συγκίνηση ανακοινώνουμε ότι ο μαθητής της Γ Γυμνασίου του σχολείου μας Σταύρος Κολιός, ολοκλήρωσε την συμμετοχή του στο 4ο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα εφήβων TaeKwonDo ( ITF Grand Prix TaeKwonDo Championship ) με τον καλύτερο τρόπο, κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των 55 κιλών . Το πρωτάθλημα διεξήχθη στην πόλη  Ζβόρνικ στην Βοσνία- Ερζεγοβίνη στις 27-5-2023.

Ο Σταύρος, ένας έφηβος εξαιρετικού ήθους αλλά και άριστος επιδόσεων στα μαθήματα, απέδειξε ότι η σκληρή δουλειά, η επιμονή και η οργανωτικότητα, σε συνδυασμό με τις υψηλές αξίες, οδηγούν στο ψηλότερο βάθρο ενός αγώνα αρχικά και της ζωής στη συνέχεια.

Ο Σταύρος δόξασε την χώρα του, έχει να δώσει πάρα πολλά ακόμα στους αγώνες που τον περιμένουν και να κατακτήσει πολλά χρυσά μετάλλια!

Συγχαρητήρια Σταύρο! Οι καθηγητές σου, οι συμμαθητές σου, οι συναθλητές σου και όλη η Ελλάδα αισθανόμαστε περήφανοι για σένα!