Σας ενημερώνουμε ότι:

Α) Τα χωροταξικά όρια των σχολικών μονάδων κοινοποιούνται στις σχολικές μονάδες των Γυμνασίων και Γενικών Λυκείων, από όπου και δύνανται να ενημερωθούν οι ενδιαφερόμενοι γονείς-κηδεμόνες .

Β)Στην περίπτωση που υπάρχει η επιθυμία για αλλαγή σχολείου και μόνο εφόσον αυτή πρόκειται για εξαιρετικά σοβαρούς λόγους (οι οποίοι θα πρέπει να αποδεικνύονται με αντίστοιχα δικαιολογητικά, π.χ. αλλαγή διεύθυνσης), υποβάλλεται αίτημα μετεγγραφής με την έναρξη του σχολικού έτους το μήνα Σεπτέμβριο, στη σχολική μονάδα στην οποία επιθυμεί να μετεγγραφεί ο μαθητής. Καμία αίτηση μετεγγραφής δε θα υποβάλλεται απευθείας στη Διεύθυνση Β/μιας Εκπ/σης Πειραιά.

Εκ της διευθύνσεως