Ωρολόγιο Πρόγραμμα

Μπορείτε να κατεβάσετε το ωρολόγιο πρόγραμμα.

Πενταμελή του σχολείου μας

Κατόπιν των εκλογών για την ανάδειξη των μαθητικών συμβουλίων, έχουμε τα παρακάτω πενταμελή:

Α ΤΑΞΗ

Α1
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ
1 ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ ΕΛΕΝΗ ΠΡΟΕΔΡΟΣ
2 ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
3 ΧΑΛΚΙΑΣ ΣΤΡΑΤΟΣ ΤΑΜΙΑΣ
4 ΓΚΙΚΑ ΑΡΜΠΕΡ ΜΕΛΟΣ
5 ΚΟΥΡΙΖΟ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΕΛΟΣ
Α2
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ
1 ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΠΡΟΕΔΡΟΣ
2 ΜΑΝΙΑ ΔΙΚΑΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
3 ΒΑΖΑΙΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΤΑΜΙΑΣ
4 ΝΑΣ ΕΜΠΑ ΜΕΛΟΣ
5 ΒΑΛΟΓΛΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ ΜΕΛΟΣ – 1ο  ΤΕΤΡΑΜΗΝΟ
ΚΑΛΑΦΑΤΑ ΜΑΡΙΑ ΜΕΛΟΣ – 2ο  ΤΕΤΡΑΜΗΝΟ
Α3
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ
1 ΧΑΡΙΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΠΡΟΕΔΡΟΣ
2 ΝΟΜΙΚΟΥ ΜΙΧΑΕΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
3 ΣΟΡΩΤΟΥ ΜΑΡΙΑ ΤΑΜΙΑΣ
4 ΧΟΥΣΕΪΝΟΓΛΟΥ ΜΠΕΡΙΒΑΝ ΜΕΛΟΣ
5 ΡΑΓΚΟΥΣΗ ΝΑΤΑΛΙΑ ΜΕΛΟΣ

B ΤΑΞΗ

Β1
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ
1 ΚΑΤΣΑΡΔΕΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΠΡΟΕΔΡΟΣ
2 ΖΑΜΠΕΛΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
3 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΑΜΙΑΣ
4 ΛΩΛΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΕΛΟΣ
5 ΚΕΧΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ ΜΕΛΟΣ
Β2
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ
1 ΠΑΡΑΜΕΡΙΤΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ
2 ΜΟΥΡΑΤΙ ΜΑΡΙΝΑ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
3 ΜΟΥΡΑΤΙ ΜΑΡΙΟΣ ΤΑΜΙΑΣ
4 ΡΑΝΤΕΝΟΒΙΤΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΜΕΛΟΣ
5 ΜΠΑΤΖΑΚΟΥ ΕΒΕΛΙΝΑ ΜΕΛΟΣ
Β3
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ
1 ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ
2 ΜΠΑΚΑΥΓΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
3 ΣΕΡΦΙΩΤΗΣ ΜΑΡΙΟΣ ΤΑΜΙΑΣ
4 ΠΑΛΜΟΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΜΕΛΟΣ
5 ΤΑΧΜΑΖΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ ΜΕΛΟΣ

Γ ΤΑΞΗ

Γ1
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ
1 ΒΑΖΑΙΟΣ ΛΑΖΑΡΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ
2 ΓΚΟΡΟΒΕΤΣΙ ΜΑΤΕΟ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
3 ΓΚΑΒΕΡΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΤΑΜΙΑΣ
4 ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΜΕΛΟΣ
5 ΛΙΒΑΝΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΜΕΛΟΣ
Γ2
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ
1 ΡΕΝΙΕΡΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΡΟΕΔΡΟΣ
2 ΝΙΚΟΥ ΚΟΜΗΣΣΑ-ΓΕΩΡΓΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
3 ΛΟΥΛΗ ΚΩΝ/ΝΑ-ΜΑΡΟΥΔΙΑ ΤΑΜΙΑΣ
4 ΡΟΜΕΡΟ ΕΛΕΝΗ ΜΕΛΟΣ
5 ΝΑΚΑΛΕΜΑ ΠΕΤΡΟΥΛΑ ΜΕΛΟΣ
Γ3
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ
1 ΑΡΤΕΜΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ
2 ΣΑΡΡΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
3 ΣΑΛΙΒΕΡΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΤΑΜΙΑΣ
4 ΔΑΚΑ ΖΩΗ ΜΕΛΟΣ
5 ΜΑΡΟΥΛΗ ΕΛΕΝΗ ΜΕΛΟΣ
Γ4
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ
1 ΦΛΩΡΑΚΗ ΕΛΙΚΩΝΗ ΠΡΟΕΔΡΟΣ
2 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
3 ΤΗΛΙΑΚΟΣ ΗΛΙΑΣ ΤΑΜΙΑΣ
4 ΤΑΓΚΑΛΟΥ ΓΕΣΕΝΙΑ ΜΕΛΟΣ
5 ΧΡΙΣΤΟΦΗ ΕΙΡΗΝΗ ΜΕΛΟΣ

Εργασίες στον Σ.Ε.Π.

Στα πλαίσια του μαθήματος του Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού με θέμα «Θέτω στόχους και τους πραγματοποιώ» παραδόθηκαν από τους μαθητές οι ακόλουθες εργασίες:

Οι εγκαταστάσεις του σχολείου μας.

Το σχολείο μας αποτελείται από 10 αίθουσες διδασκαλίας, 6 από τις οποίες είναι εξοπλισμένες με διαδραστικό σύστημα διδασκαλίας. Διαθέτει ακόμα Εργαστήριο Πληροφορικής, Εργαστήριο Τεχνολογίας και Αίθουσα Καλλιτεχνικών.

Στον προαύλειο χώρο υπάρχουν γήπεδα μπάσκετ και βόλεϊ και κερκίδες.

 

Πρόγραμμα «Μαθηματικά – Λογοτεχνία και Τέχνες: Γέφυρα Επικοινωνίας»

Μπορείτε να κατεβάσετε από εδώ αναμνήσεις και σκέψεις από το πρόγραμμα με τίτλο ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ – ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ – ΤΕΧΝΕΣ: Γέφυρες επικοινωνίας, στο οποίο υπεύθυνη εκπαιδευτικός ήταν η κα Αναστασία Μιχαηλίδου κι έγινε το σχολικό έτος 2013-2014. Δείτε την αφίσα1 και την αφίσα2.

Διάκριση στο διαγωνισμό «Λέμε όχι στο σχολικό εκφοβισμό»

Το σχολείο μας κατέλαβε την 5η θέση και βραβεύτηκε για την εργασία Aesop’ s children στο διαγωνισμό «Λέμε όχι στο σχολικό εκφοβισμό» το σχολικό έτος 2015-2016 υπό την καθοδήγηση της εκπαιδευτικού κας Άννας Μητροπούλου. Δείτε τα αποτελέσματα του διαγωνισμού και την εργασία με την οποία συμμετείχε το 1ο Γυμνάσιο Καλλίπολης.

Υπεύθυνοι τμημάτων

uciteljica01

Οι υπεύθυνοι καθηγητές για τα τμήματα του σχολείου μας:

Α1    ΚΟΝΤΟΥ ΜΑΙΡΗ
Α2    ΚΟΚΟΝΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
Α3    ΠΑΛΜΟΥ ΜΑΡΙΑ
Β1    ΠΑΝΤΕΛΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ
Β2    ΠΑΛΑΙΟΚΡΑΣΣΑ ΑΝΝΑ
Β3    ΤΥΜΠΑ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ
Γ1    ΚΑΙΜΑ ΜΕΡΣΙΝΗ
Γ2    ΛΟΥΡΑΝΤΟΥ ΣΟΥΛΤΑΝΑ
Γ3    ΜΑΡΑΓΚΟΥΔΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ
Γ4    ΣΑΓΚΙΝΕΤΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

Μπορείτε να κατεβάσετε τους υπεύθυνους τμημάτων από εδώ.