Το πρωί της Δευτέρας 21 Οκτωβρίου 2019 οι μαθητές και οι μαθήτριες των  τάξεων Α΄, Β΄ και Γ΄ του 1ου Γυμνασίου Καλλίπολης αναχώρησαν με μισθωμένα λεωφορεία από το χώρο του σχολείου και συνοδευόμενοι από τη διευθύντρια και την υποδιευθύντρια του σχολείου, καθώς και  καθηγητές και καθηγήτριές τους, επισκέφτηκαν το STAR SPORT CLUB στη Βούλα (Λεωφόρος Κωνσταντίνου Καραμανλή 4, http://starsportclub.gr/),  έναν πρότυπο πολυχώρο για αθλητικές δραστηριότητες μικρών και μεγάλων. Αμέσως μόλις  αποβιβάστηκαν στο χώρο, εξειδικευμένοι προπονητές-παιδαγωγοί  ανέλαβαν τις μαθήτριες και τους μαθητές του σχολείου μας και τους απασχόλησαν με αθλητικές δραστηριότητες στις εγκαταστάσεις του CLUB  που χαρακτηρίζονται για την εξαιρετικά υψηλή ασφάλειά τους.  Ξεπερνώντας την πρώτη εντύπωση, το βλέμμα του επισκέπτη ταξιδεύει σε μια έκταση 20.000 τ.μ., όπου τόσο ο μικρός όσο και ο ενήλικας επισκέπτης των εγκαταστάσεων αισθάνεται οικειότητα και  ηρεμία. Τα παιδιά μας διασκέδασαν και ένιωσαν τη χαρά της άθλησης υπό την επίβλεψη των εκπαιδευτών τους. Ευχαριστούμε θερμά τους υπευθύνους του STAR SPORT CLUB για τον επαγγελματισμό και την υπευθυνότητα που επιδεικνύουν στην άσκηση του έργου τους, καθώς και για την ευγενική τους φιλοξενία!

Ψυχαγωγική επίσκεψη στο STAR SPORT CLUB στη Βούλα
Ετικέτες: