Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες

Σας ευχόμαστε ολόψυχα μια καλή και δημιουργική νέα σχολική χρονιά!

Σας ενημερώνουμε ότι ο αγιασμός στο σχολείο μας θα γίνει την Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2023 στις 09:00 π.μ. . Οι μαθητές θα προσέλθουν στις 08:45 π.μ. έχοντας μαζί  την σχολική τους τσάντα καθώς και μία ανθεκτική πλαστική σακούλα. Μετά τον αγιασμό οι μαθητές θα περάσουν ανά τμήμα στις τάξεις τους και θα πάρουν βιβλία. Ο διαμοιρασμός των βιβλίων θα γίνει πάλι ανά τμήμα και σταδιακά μέχρι τις 12:35 μ.μ. . Για τον λόγο αυτό δεν μπορούμε να ξέρουμε από σήμερα ποια ώρα ακριβώς θα σχολάσει το κάθε τμήμα καθώς αυτό εξαρτάται από την σειρά διαμοιρασμού και τις καθυστερήσεις που τυχόν θα υπάρξουν. Για την ασφάλεια των μαθητών μας και για την δική σας ενημέρωση , θα στέλνουμε email για κάθε τμήμα ξεχωριστά την ώρα που εκείνο θα είναι έτοιμο να αποχωρήσει.

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την συνεργασία σας.

Αγιασμός σχολικής χρονιάς 2023-2024