Την Κυριακή 28 Ιανουαρίου πραγματοποιήθηκε ο πρώτος εξωσχολικός περίπατος της νέας χρονιάς. 14 μαθητές του σχολείου μας -αψηφώντας το τσουχτερό κρύο- επισκέφθηκαν:

Α. Το Μέγαρο Μουσικής, για το αφιέρωμά του: “Καληνύχτα, σας αγαπώ: 100 χρόνια από την γέννηση της Μαρίας Κάλλας”.

Β. Το Κέντρο Τεχνών του Δήμου Αθηναίων για την περιοδική του έκθεση: “Peter Katsihtis: Ζωγραφική Διαδρομή, Νέα Υόρκη-Αθήνα”, όπου είχαν την τύχη να ξεναγηθούν προσωπικά από τον επιμελητή της έκθεσης κ. Τάκη Μαυρωτά!

Γ. Την Τεχνόπολη για την έκθεση ταξιδιωτικής φωτογραφίας του Αθ. Μαλούκου “Terra Incognita”, όπου ο ίδιος ο καλλιτέχνης φωτογραφήθηκε με τα παιδιά και τους υπέγραψε αυτόγραφα!

Μεταξύ της δεύτερης και της τρίτης στάσης, πραγματοποίηθηκε περίπατος μέχρι τον Κεραμικό, όπου έγινε στάση για φαγητό.

Υπεύθυνος Περιπάτου: Ο Θεολόγος του σχολείου μας

Εξωσχολικός Περίπατος Μέγαρο Μουσικής – Κέντρο Τεχνών του Δήμου Αθηναίων – Τεχνόπολη